piątek, 31 stycznia 2014

Kimono trochę inaczej ♥

  Witam, szperałam, szperałam w otchłani swojej szafy  i wyszperałam resztki materiału. Z nudów człowiek robi różne rzeczy, ja kombinuję i szyję.

Fason mojej bluzki pochodzi z jesiennego wydania Burdy, tylko tam była w wersji sukienki. Moje resztki nie pozwoliły na uszycie sukienki, więc wyszła bluzka.

 Prace postępowały bardzo szybko, zajęło mi to zaledwie dwie godziny. Rękawy, dół bluzki i dekolt podwinęłam ręcznie, moim zdaniem lepiej to wygląda. Prosta nie skomplikowana bluzka, a efekt nie zły.

Mój kochany mężuś po obejrzeniu mnie w takim wydaniu, uznał że przypominam mu nietoperza. Ale po tłumaczeniu " tak się teraz nosi i to jest hit tej wiosny",  powiedział " kochanie wyglądasz cudownie". To się nazywa siła sugestii. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia ♥
Z góry dziękuję za komentarze ♥

wtorek, 21 stycznia 2014

Trzy wersje jednej bluzki ♥


    Tym razem trzy bluzki o tym samym fasonie ale w różnych  odsłonach. Wykrój pochodzi z Burdy, zwykły bardzo prosty i to mi odpowiada. Postanowiłam uszyć aż trzy bluzki co zwykle mi się nie zdarza.                    

  Pierwsza bluzka to połączenie tkaniny skóropodobnej i dzianiny bucle. Uszyłam ją szybko, zajęło mi to tylko dwie godziny .

Drugą mam już rok, trochę już się znosiła. Materiał na nią wyszperałam z dna szafy, dekolt wykończyłam koronką podklejoną kamelówką.

I ostatnia, czerwona. Uszyłam ją z tkaniny zwanej punto, jest bardzo ciepła.  Cięcia zaznaczyłam ozdobną taśmą,  Ozdobna  to ona kiedyś była , miała ładny złoty nadruk, niestety pranie zrobiło swoje.

Na koniec moja choinka, ozdoby zrobiłam sama na szydełku. Wszystko usztywniłam na cukrze i  ozdobiłam wstążkami. Ja już zabieram się za wielkanocne robótki. Czas tak szybko ucieka i lepiej wcześniej zacząć ♥